Szkoła Podstawowa
im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach
z oddziałami gimnazjalnymi
Menu
Przejdź do treści
Menu
Klub Olimpijczyka > Konkursy Wiedzy Olimpijskiej

Konkursy Wiedzy Olimpijskiej

X Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

   Klub Olimpijczyka działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach w dniu 7 czerwca 2016 roku zorganizował już po raz dziesiąty Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej.
   W jubileuszowej edycji konkursu uczestniczyło 28 uczniów z 10 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych klasyfikację indywidualną wygrała Edyta Drygaś  (SP Kazimierówka) a drużynową SP Kazimierówka. Wśród uczniów szkół gimnazjalnych największą wiedzą wykazali się gimnazjaliści z Tyszowiec a indywidualnie Jakub Dziuba (Gimnazjum Tyszowce). W klasyfikacji szkół ponad gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie ZS nr 5 z Tyszowiec, a najlepszym zawodnikiem okazał się Marek Sołdaczuk .
   Gościem honorowym tegorocznego konkursu był Panem  Marianem Sypniewskim, dwukrotny brązowy medalista olimpijski w szermierce z Igrzysk Olimpijskich z Moskwy i Barcelony, obecnie sekretarzem Komisji Współpracy Terytorialnej i Sportu dla wszystkich w Polskim Komitecie Olimpijskim. Podczas spotkania z młodzieżą barwnie opowiadał o swojej bogatej karierze sportowej i odpowiadał na pytania młodzieży. Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród uczestnikom konkursu przez Pana Mariana Sypniewskiego oraz przedstawicieli władz powiatu tomaszowskiego w osobach Przewodniczącej Rady Pani Teresy Chrastiny i Wicestarosty Pana Jerzego Wereszczaka.


IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

    W dniu 26 maja 2015 roku Klub Olimpijczyka działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach zorganizował po raz IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej.
   W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 29 uczniów z 10 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych klasyfikacja indywidualna była następująca: Olewski Przemysław (SP Perespa), Bilewicz Bartłomiej (SP Czartowczyk), Świder Damian (SP Tyszowce). Drużynowo zwyciężyła SP Kazimierówka, przed SP Tyszowce i SP  Czartowczyk.
    Wśród uczniów szkół gimnazjalnych największą wiedzą wykazał się  Gąsior Marcin (Gimnazjum Nr 3 Hrubieszów), kolejne miejsca zajęli: Dziuba Jakub (Gimnazjum Tyszowce) i Polak Paula (Gimnazjum Nabróż). Drużynowo zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum Tyszowce przed Gimnazjum Nabróż i Gimnazjum Nr 3 Hrubieszów.
    W kategorii szkół ponad gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie ZS nr 5 z Tyszowiec, a najlepszym zawodnikiem okazał się Sołdaczuk Marek z ZS nr 5 w Tyszowcach.

    Na zakończenie konkursu odbyło się spotkanie z gościem honorowym Konkursu olimpijczykiem Panem  Leszkiem Duneckim wicemistrzem olimpijskim w sztafecie 4x100m z Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku, obecnie Prezesem Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.. Podczas spotkania z młodzieżą opowiadał on o swojej karierze sportowej.
    Na zakończenie spotkania wręczył uczestnikom turnieju nagrody.


VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

   W dniu 29 maja 2014 roku Klub Olimpijczyka działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach zorganizował już po raz VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej.
 W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 40 uczniów z 14 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych klasyfikacja indywidualna była następująca: Piotr Bogdanowicz (SP Perespa), Krystian Wardach (SP Tarnawatka), Drąszcz Paweł (SP Tyszowce). Drużynowo zwyciężyła SP Perespa, przed SP Tyszowce i SP  Przewale.
   Wśród uczniów szkół gimnazjalnych największą wiedzą wykazał się  Michał Gontarz (Gimnazjum Tarnawatka), kolejne miejsca zajęli: Marek Sołdaczuk (Gimnazjum Tyszowce), Tomasz Kobielarz i Karol Koszel (obaj Gimnazjum Tarnawatka). Drużynowo zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum Tyszowce przed Gimnazjum Tarnawatka i Gimnazjum Majdan Górny.
   W kategorii szkół ponad gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie ZS nr 5 z Tyszowiec, a najlepszym zawodnikiem okazał się Bogdanowicz Mateusz z ZS nr 5 w Tyszowcach.

 Na zakończenie konkursu odbyło się spotkanie z gościem honorowym Konkursu Panem  Marianem Sypniewskim trzykrotnym olimpijczykiem, dwukrotnym  brązowym  medalistą Igrzysk Olimpijskich (1980 i 1992, obecnie Sekretarzem Komisji Współpracy Terytorialnej i Sportu dla wszystkich PKOL. Podczas spotkania z młodzieżą barwnie opowiadał on o swojej bogatej karierze sportowej, organizował zabawy, zrobił na wszystkim ogromne wrażenie, młodzież była nim zachwycona. Na zakończenie spotkania wręczył uczestnikom turnieju nagrody.

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

   W dniu 28 maja 2013 roku Klub Olimpijczyka już po raz siódmy  zorganizował Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. W konkursie uczestniczyły reprezentacje 9 szkół. W kategorii szkół podstawowych największą wiedzą wykazał się Jakub Dziuba (SP Tyszowce), następne miejsca zajęli Marcin Gąsior (SP Nr 3 Hrubieszów) i Piotr Bogdanowicz (SP Perespa).  Drużynowo zwyciężyła SP Nr 3 Hrubieszów przed SP Tyszowce.
   Wśród uczniów szkół gimnazjalnych kolejność była następująca: Marek Sołdaczuk przed Sebastianem Surmaczem (obaj Gimnazjum Tyszowce) i Pawłem Szczepańskim (Gimnazjum Nr 3 Hrubieszów). Drużynowo zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum Tyszowce przed Hrubieszowem.
   W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli uczniowie ZS nr 5 z Tyszowiec w składzie Paweł Machometa, Mateusz Dziuba i Paweł Chrastina.
   Na zakończenie konkursu odbyło się spotkanie z gościem honorowym Panem Andrzejem Głąbem, wicemistrzem olimpijskim w zapasach z Igrzysk w Seulu w 1988 roku. Podczas spotkania z młodzieżą opowiadał on o swojej bogatej karierze sportowej i odpowiadał na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania wręczył uczestnikom turnieju nagrody.


VI Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

   W dniu 22 maja 2012 roku Klub Olimpijczyka działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach zorganizował po raz szósty Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 7 szkół, którzy wykazywali się znajomością historii  Igrzysk Olimpijskich, symboliki ruchu olimpijskiego oraz osiągnięć najwybitniejszych polskich olimpijczyków.
   W kategorii szkół podstawowych największą wiedzą wykazała się  Karolina Szałata (SP Kazimierówka), następne miejsca zajęli Wojciech Rytkiewicz i Sebastian Surmacz (obaj SP Tyszowce), Łukasz Skóra (SP Perespa) i Klaudia Wojciechowska (SP Kazimierówka). Drużynowo zwyciężyła SP  Perespa.
  Wśród uczniów szkół gimnazjalnych najlepszy był Marek Sołdaczuk, przed Krzysztofem Grabczukiem i Łukaszem Krajewskim (wszyscy Gimnazjum Tyszowce). Drużynowo zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum Tyszowce.
   W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli uczniowie ZS nr 5 z Tyszowiec w składzie Sołdaczuk Mateusz, Machometa Paweł i Humeniuk Katarzyna.


V Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

    W dniu 24 maja 2011 roku  działający w szkole Klub Olimpijczyka po raz  V Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. W kategorii szkół podstawowych największą wiedzą wykazał się Marek Sołdaczuk (SP Tyszowce), następne miejsca zajęli Łukasz Skóra i Daniel Wybranowski (obaj z SP Perespa), Szałata Karolina (SP Kazimierówka) i Diana Mac (SP Czartowczyk). Drużynowo zwyciężyła SP Peresa, przed SP Tyszowce i SP  Kazimierówka.
   Wśród uczniów szkół gimnazjalnych kolejność była następująca: Patryk Kawka (Gimnazjum Tarnawatka), Rafał Kruk (Gimnazjum Tyszowce) i Litwińczuk Hubert (Gimnazjum Tarnawatka).
Drużynowo zwyciężyli uczniowie z Tarnawatki wyprzedzając kolegów z Tyszowiec i Nabroża.
   W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli uczniowie ZS nr 5 z Tyszowiec w składzie Litkowski Kamil, Sienkiel Katarzyna i Czarnecki Paweł.
   Na zakończenie konkursu odbyło się spotkanie z gościem honorowym, Panem Leszkiem Duneckim, olimpijczykiem z Moskwy, srebrnym medalistą olimpijskim w sztafecie 4x100m. Nasz gość wręczył wszystkim uczestnikom nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Podczas spotkania z młodzieżą opowiadał o swojej karierze sportowej i rozdawał autografy


IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

   W dniu 25 maja 2010 roku Klub Olimpijczyka działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach zorganizował po raz czwarty Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej pod patronatem Starosty Tomaszowskiego Pana Jana Kowalczyka i Burmistrza Tyszowiec Pana Mariusz Zająca.W konkursie uczestniczyli uczniowie z 10 szkół, którzy wykazywali się znajomością historii  Igrzysk Olimpijskich, symboliki ruchu olimpijskiego oraz osiągnięć najwybitniejszych polskich olimpijczyków.
   W kategorii szkół podstawowych największą wiedzą wykazał się Marek Sołdaczuk (SP Tyszowce), następne miejsca zajęli Piotr Bajwoluk (SP Tyszowce), Mateusz Bogdanowicz (SP Perespa) i Karolina Szałata (SP Kazimierówka). Drużynowo zwyciężyła SP Tyszowce przed SP Perespa i SP Kazimierówka.
   Wśród uczniów szkół gimnazjalnych najlepszy był Rafał Kruk (Gimnazjum Tyszowce), następne miejsca wywalczyli Hubert Litwińczuk, Mateusz Chacia i Radosław Sienkiel (wszyscy Gimnazjum Tarnawatka).
   Drużynowo zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum Tarnawatka wyprzedzając kolegów z Tyszowiec i Lubyczy Królewskiej.
   W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli uczniowie ZS nr 5 z Tyszowiec w składzie Kamil Litkowski, Łukasz Wyszyński i Małgorzata Sitarczuk.
   Na zakończenie konkursu odbyło się spotkanie z gościem honorowym Panią Dorotą Gruca olimpijką z Pekinu (2008) w maratonie, biegaczką Agrosu Zamość, rekordzistką Polski w biegu na 10000m i wielokrotną mistrzynią Polski. Nasz gość wręczył wszystkim uczestnikom nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Podczas spotkania z młodzieżą nasza olimpijka opowiadała o swojej karierze sportowej i rozdawała autografy.


III Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

   28 maja 2009r. Szkoła Podstawowa w Tyszowcach gościła po raz trzeci uczestników Powiatowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej pod patronatem Starosty Tomaszowskiego Pana Jana Kowalczyka. Organizatorem konkursu był działający w szkole Klub Olimpijczyka. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 10 szkół, którzy musieli wykazać się wiedzą z historii  Igrzysk Olimpijskich, symboliki ruchu olimpijskiego oraz osiągnięć najwybitniejszych polskich olimpijczyków.
   
W kategorii szkół podstawowych największą wiedzą wykazał się Marek Sołdaczuk (SP Tyszowce), przed Krzysztofem Grabczukiem i Mateuszem Bogdanowiczem (obaj SP Perespa), drużynowo zwyciężyła SP Tyszowce przed SP Perespa i SP Kazimierowka.
   
Wśród uczniów szkół gimnazjalnych najlepszy okazał się Kamil Litkowski, drugie miejsce zajęli Damian Adamczuk, Damian Panek (wszyscy Gimnazjum Tyszowce) i Jakub Szaluś (Gimnazjum Tarnawatka), drużynowo zwyciężyli uczniowie z Tyszowiec wyprzedzając kolegów z Tarnawatki i Lubyczy Królewskiej.
   
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli uczniowie ZS nr 5 z Tyszowiec w składzie Małgorzata Sitarczuk, Łukasz Wyszyński i Radosław Kościołko.
   Na zakończenie konkursu odbyło się spotkanie z gościem honorowym,  Panem Tomaszem Wojtowiczem – wybitnym siatkarzem, złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich z Montrealu w 1976r. i Mistrzostw Świata z Meksyku w 1974r. Nasz wspaniały olimpijczyk opowiadał o swojej karierze sportowej i odpowiadał na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania wręczył uczestnikom konkursu puchary, nagrody i dyplomy oraz rozdawał autografy.


II Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

   28 maja 2008 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach gościła uczestników  drugiego Powiatowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej pod patronatem Starosty Tomaszowskiego Pana Jana Kowalczyka. Organizatorem konkursu był działający w szkole od czterech lat Klub Olimpijczyka. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 11 szkół, którzy wykazywali się swoją wiedzą z historii  Igrzysk Olimpijskich, symboliki ruchu olimpijskiego oraz osiągnięć najwybitniejszych polskich olimpijczyków.
   W kategorii szkół podstawowych największą wiedzą wykazał się Rafał Kruk (SP Tyszowce), następne miejsca zajęli Paweł Machometa (SP Tyszowce), Ewelina Ćmil  (SP Czartowczyk), Krzysztof Grabczuk (SP Perespa), Chrastina Paweł (SP Tyszowce), Bogdanowicz Mateusz (SP Peresa) i Krygiel Patryk (SP nr 3 Hrubieszów). Drużynowo zwyciężyła SP Tyszowce przed SP Perespa i SP Czartowczyk..
  Wśród uczniów szkół gimnazjalnych najlepszy był Kamil Litkowski przed Damianem Adamczukiem i Damianem Pankiem (wszyscy Gimnazjum Tyszowce), Maciejem Ważnym (Gimnazjum Lubycz Królewska) Mateuszem Chacia (Gimnazjum Tarnawatka).
Drużynowo zwyciężyli uczniowie z Tyszowiec wyprzedzając kolegów z Lubyczy Królewskiej, Tarnawatki i Michalowa.
    W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli uczniowie ZS nr 5 z Tyszowiec w składzie Robert Litkowski, Krzysztof Buczek i Bartłomiej Mac.
    Na zakończenie konkursu odbyło się spotkanie z gościem honorowym, olimpijczykiem Panem Leszkiem Duneckim, srebrnym medalistą w sztafecie 4x100m z Igrzysk Olimpijskich w Moskwie z 1980 roku. Pan Leszek Dunecki wręczył wszystkim uczestnikom nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego i Burmistrza Tyszowiec. Podczas spotkania opowiadał o swojej karierze sportowej, odpowiadał na zadawane pytania. Na zakończenie można było otrzymać autograf o naszego wybitnego olimpijczyka i zrobić wspólne zdjęcie.


Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

   W dniu 27 maja 2007 roku  Szkoła Podstawowa w Tyszowcach gościła uczestników Powiatowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej pod patronatem Starosty Tomaszowskiego Pana Jana Kowalczyka. Organizatorem konkursu był działający w szkole Klub Olimpijczyka. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z historii  Igrzysk Olimpijskich, symboliki ruchu olimpijskiego oraz osiągnięć najwybitniejszych polskich olimpijczyków. W kategorii szkół podstawowych największą wiedzą wykazał się Rafał Kruk przed Pawłem Machometą (SP Tyszowce), następne miejsca zajęli Kinga Darmochwał, Ewelina Ćmil, Agnieszka Jurkiewicz (SP Czartowczyk), Marta Smyk (SP Nabróż) i Krzysztof Grabczuk (SP Perespa). Drużynowo zwyciężyła SP Tyszowce przed SP Czartowczyk i SP Nabróż.
    Na zakończenie konkursu odbyło się spotkanie z olimpijczykami: Panem Andrzejem Głąbem vice mistrzem olimpijskim z Seulu z 1988 roku w zapasach oraz Panem Dariuszem Jabłońskim mistrzem Świata z 2003 roku w zapasach. Nasi olimpijczycy wręczyli uczestnikom konkursu puchary, nagrody i dyplomy a następnie opowiadali o swojej karierze sportowej, rozdawali autografy a na zakończenie spotkania zademonstrowali podstawowe chwyty i rzuty w zapasach.


Szkoła Podstawowa im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach
ul. Kościelna 25
22-630 Tyszowce
tel. fax. 846619688
e-mail. sptyszowce@op.pl
Wróć do spisu treści