Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Aktualności - SP Tyszowce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

PODRĘCZNIKI 2017

Wypożyczanie
podręczników szkolnych
dla klas I-VII:

w głównym  budynku szkoły
30 VIII środa - od godz.13.00 do godz.17.00
1 IX piątek
-  od godz.10.00 do godz.15.00

oraz 4 IX po spotkaniu uczniów i rodziców z wychowawcami
- do godz. 15.00

UROCZYSTOŚĆ PODSUMOWANIA KONKURSU MATEMATYCZNEGO „SZPAK”

     Dnia 12 czerwca 2017r. w Zamościu w Zespole Szkół nr 4 odbyła się uroczystość podsumowania trójetapowego Konkursu Matematycznego „Szpak” organizowanego dla uczniów szkół podstawowych przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu pod patronatem Wydziału Edukacji UM Zamość.
    Głównymi uczestnikami byli laureaci konkursu. Ze Szkoły Podstawowej w Tyszowcach zostali zaproszeni laureaci z klasy IVa: Jakub Pacaj i Mateusz Podgórski oraz pani Anna Szeremeta nauczycielka matematyki, która pracowała z tymi uczniami przygotowując ich do konkursu. W uroczystości wzięli również udział rodzice Kuby i Mateusza.
    Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a nauczycielka matematyki dyplom podziękowania.Dzień Dziecka w naszej szkole

       2 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Każda klasa miała przygotowaną inną atrakcję.  Uczniowie klasy Va i VIa pod opieką p. Magdaleny Siwek i p. Marii Gnap postanowili pobawić się w starą harcerską grę podchody z zadaniami. Pogoda dopisała i już o 9.00 pierwsza grupa (Va) wyruszyła z zadaniami. Po 20 min. wyruszyła klasa VIa. Na swojej drodze uczniowie spotkali mnóstwo zadań do wykonania. Zadaniem dzieci było m, in.:  dowiedzieć się; ile cm wzrostu ma pani dyrektor szkoły jakie są nazwiska panieńskie pań sprzątaczek, ile schodów znajduje się w naszej szkole, napełnienie butelki pokrzywą, zamiana butów, wysłanie kartki na poczcie, zrobienia zakupów na ognisko, wręczenie kwiatów pierwszej napotkanej kobiecie i przebranie się różne ciekawe stroje. Wszystko miało być udokumentowane zdjęciem.  Śmiechu było co nie miara. Uczniowie klasy VI a wykonali wszystkie zadania.  Dzieci były bardzo zadowolone. Na koniec wszyscy upiekliśmy kiełbaski, które po takim maratonie bardzo wszystkim smakowały. Dzień ten można zaliczyć do bardzo udanych. Podobno ma być rewanż dla uczniów klasy Va .

 A oto zdjęcia, które warto zobaczyć:


Wycieczka w Pieniny

W dniach 17-19 maja 2017r odbyła się wycieczka w Pieniny uczniów klas V-VI.

Opiekunami byli p. Magdalena Siwek, p. Joanna Kościołko, p. Maria Gnap i p. Dariusz Tomaszewski.
Wczesnym porankiem 17 maja wyjechaliśmy w stronę Pienin. Pogoda była znakomita  i humory wszystkim dopisywały.

Po  przyjeździe do Sromowiec zaplanowana była pierwsza atrakcja- spływ Dunajcem. Płynęliśmy 2,5 godz. Podziwialiśmy piękne widoki , słuchaliśmy opowieści flisaków, którzy przedstawiali nam historię gór jak również samego miasta Szczawnicy,  do którego płynęliśmy. Następną atrakcją był wyjazd wyciągiem na Palenicę, na której wszyscy zjeżdżaliśmy torem saneczkowym. Zwiedzaliśmy jeszcze miasto Szczawnicę. Widzieliśmy Plac Dietla, pomnik Henryka Sienkiewicza, Park Zdrojowy.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Jaworek i zwiedziliśmy wąwóz Homole. Następnie pojechaliśmy do Krościenka i trasą turystyczną weszliśmy na szczyt Trzech Koron. Wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka wypoczynkowego na kolację, a później czekało na nas ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Wszyscy bardzo miło się bawiliśmy, grając w piłkę nożną, siatkową, koszykówkę, bilard czy piłkarzyki .

Trzeciego dnia zwiedziliśmy zamek w Czorsztynie, zaporę wodną oraz jezioro Czorsztyńskie , podziwialiśmy piękne widoki Tatr.
Następnie udaliśmy się do  Bukowiniy Tatrzańskiej, gdzie szaleliśmy  w wodach termalnych. Tam zapomnieliśmy o zmęczeniu, po prostu wszyscy fantastycznie się bawili.

Te trzy dni wycieczki wiele nas nauczyły , mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki Pienińskiego Parku Narodowego, odpocząć i świetnie się bawić.

A oto krótka fotorelacja:


I SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZ MATEMATYKI”

       Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Tyszowcach odbył się Konkurs Matematyczny o tytuł „Mistrza Matematyki klas IV, V i VI”.
Przebiegał on w dwóch etapach:
- I etap (pisemny) – 5 kwietnia 2017r.
Uczestnikami byli uczniowie uzdolnieni matematycznie z klas IV – VI.
- II etap (ustny) – 27 kwietnia 2017r.
Wzięli w nim udział uczniowie wyłonieni po I etapie i miał charakter rywalizacji międzyklasowej.

Do II części konkursu zakwalifikowali się uczniowie:
- z klas czwartych:
1. Podgórski Mateusz kl. IVa
2. Pacaj Jakub kl. IVa
3. Pasiecznik Jakub kl. IVa
4. Smyk Karolina kl. IVa
5. Gacki Mateusz kl. IVb
6. Furman Dominika kl. IVb

- z klas piątych:
1. Taranowicz Szymon kl. Va
2. Bartosiewicz Luiza kl. Va
3. Sroga Julia kl. Vb

- z klas szóstych:
1. Kościołko Karolina kl. VIa
2. Mazurek Kacper kl. VIb

Uczniowie rozwiązywali zadania dostosowane do wiadomości szkolnych,
ale wymagające logicznego myślenia.

Wyniki konkursu:

Mistrzem Matematyki klas IV został Mateusz Podgórski
Mistrzem Matematyki klas V została Luiza Bartosiewicz
Mistrzem Matematyki klas VI został Kacper Mazurek

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor medale i nagrody, a pozostali uczestnicy upominki.

Bieg po zdrowie


W bieżącym roku szkolnym w klasie IVa jest realizowany Program Antytytoniowej Edukacji Prozdrowotnej BIEG PO ZDROWIE. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów, czyni to zjawisko mniej pożądanym i mniej akceptowalnym.

Zajęcia realizowane są za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w codziennym życiu.


Uzupełnieniem programu jest cykl filmów edukacyjnych z udziałem ekspertów z dziedziny psychologii oraz autorów programu. Nagrania są dostępne na kanale youtube.


https://www.youtube.com/watch?v=fsxx1oXLIpc&list=PLYixRDBDj79fDMDUYW3GZgwDzVru4becW

Konkurs matematyczny MiMak

Uczeń klasy IIIa Jakub Hawrylak został finalistą III etapu konkursu matematycznego MiMak, który odbył się 27 kwietnia w Tomaszowie Lub. i został zakwalifikowany do IV etapu.  Etap wojewódzki odbędzie się w Zamościu.
Ucznia przygotowuje Pani Krystyna Gąsior - wychowawca klasy.

Gratulujemy!!!


Podsumowanie i wręczenie nagród - „Mistrz Ortografii” 2017

Podsumowanie Gminnego Konkursu Ortograficznego klas I-III „ Mistrz Ortografii” 2017 odbyło się 5 V 2017 r. Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół podstawowych gminy Tyszowce  wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami.  Obecnością swą zaszczycił nas: pan Mariusz Zając - burmistrz gminy Tyszowce. Komisja konkursowa w składzie: pani Bożena Obszyńska, pani Barbara Dziki, pani Danuta Kraś, pani Krystyna Gąsior, której przewodniczyła pani Maria Jurkiewicz przyznała w poszczególnych kategoriach wiekowych tytuły: Mistrza Ortografii,  I, II III miejsca, oraz wyróżnienia  następującym uczniom:

Klasy I
„Mistrzem Ortografii ”-   Maciej Tokarz   SP  Przewale
I miejsce  - Krystian Ostrowski SP  Przewale
II  miejsce- Karol Mąkal SP Tyszowce,  Nikola Przygoda SP Przewale
III miejsce    Badowska Zuzanna  SP Tyszowce
Wyróżnienia:
Dobrowolska Emilia SP Tyszowce
Jakub Mikulski SP Kazimierówka

Klasy II
„Mistrzem Ortografii ”- Amelia Marszalec SP  Tyszowce
I miejsce- Lena Brzezicka SP w Tyszowce
II miejsce- Aleksandra Radomska  SP  Tyszowce
III miejsce- Maciej Badowski SP Tyszowce, Oliwia Mazurek SP Przewale
Wyróżnienia:
Oliwia Dudzińska   SP w Tyszowce
Sandra Pasierbiewicz SP Tyszowce
Igor Małyszka SP Tyszowce
Kamila Jurkiewicz  SP Tyszowce

Klasy III
„Mistrzem Ortografii ”- Faustyna Bogusz SP Czartowczyk
I miejsce- Jakub Hawrylak SP Tyszowce
II miejsce- Julia Malec SP Tyszowce
III miejsce – Magdalena Biedunkiewicz SP Tyszowce, Jakub Kot  SP Czartowczyk
Wyróżnienia:
Jakub Piliszczuk- SP Tyszowce
Aleksandra Stepuch SP Tyszowce
Wojciech Sól SP Tyszowce


Nagrody w postaci książek, upominków oraz dyplomy wręczył pan burmistrz- Mariusz Zając, oraz pani Krystyna Gąsior- koordynator nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Nie zapomniano również o nauczycielach, którzy co roku przygotowują uczniów do udziału w konkursie, nagradzając ich poświęcenie dyplomami. Podczas tej uroczystości goście mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Ucz się polskiego” w wykonaniu uczniów klasy II. Występ młodych aktorów został nagrodzony brawami.  Na koniec pani Maria Bartosiewicz pogratulowała laureatom sukcesu i zaprosiła wszystkich do udziału w następnej edycji.


Nagrody dla laureatów ufundowane zostały przez Pana Burmistrza Tyszowiec- Mariusza Zająca, Pana Prezesa PUK -Waldemara  Warzochę, Panią  Dorotę Fedzioryna.

Dziękujemy sponsorom imprezy ortograficznej.


Organizator konkursu: Maria Bartosiewicz- nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Tyszowcach.

Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii” 2017

W dniu 20 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Tyszowcach odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas 1-3 „Mistrz Ortografii”. W bieżącym roku do konkursu przystąpiło 58 uczniów z 5 szkół gminy Tyszowce. Dzieci miały za zadanie uzupełnić tekst z lukami i rozwiązać test ortograficzny. Uczniowie biorący udział w konkursie udowodnili, że przywiązują dużą wagę do poprawnej pisowni.  Przybyłych uczniów i ich opiekunów serdecznie powitała dyrektor szkoły pani– Barbara Badyła. Podziękowała nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu, a uczniom życzyła bezbłędnego napisania testu ortograficznego.

Mistrzostwa LZS Powiatu Tomaszowskiego w Biegach Przełajowych

       


NASZA SZKOŁA MISTRZEM POWIATU TOMASZOWSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH


  W dniu 25 kwietnia 2017 roku na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Łosińcu(gm Susiec) rozegrano Mistrzostwa LZS Powiatu Tomaszowskiego w Biegach Przełajowych. W  zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z 22 reprezentacji szkół podstawowych i 16 reprezentacji gimnazjów.
Reprezentacja Naszej Szkoły  wywalczyła 103 pkt. i okazała się zdecydowanie najlepsza zdobywając Mistrzostwo LZS Powiatu Tomaszowskiego w biegach przełajowych.

Punkty zdobyli:
W kategorii chłopcy klasy I-II – bieg na 400m

Kamil Chmielowski – 1 miejsce (20p)

W kategorii dziewczęta klasy III- IV – bieg na 400m

Kaja Bartosz – 2 miejsce (18p)

W kategorii chłopcy klasy III- IV – bieg na 600m

Michał Szwanc – 1 miejsce (20p)
Mateusz Gacki – 4 miejsce (10p)
Mikołaj Palak – 5 miejsce (9p)

W kategorii chłopcy klasy V-VI – bieg na 800m

Oliwier Józwa – 2 miejsce (18p)
Jakub Sagan – 6 miejsce (8p)

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA


Drodzy rodzice, nauczyciele , uczniowie.

Biblioteka szkolna uzyskała dotację celową w kwocie 12000 zł na zakup nowości wydawniczych w ramach  wieloletniego programu „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA’’ Priorytet 3.


Program ma na celu wspieranie i rozwijanie zainteresowań uczniów oraz propagowanie czytelnictwa dzieci i młodzieży przez zakup i promocję  nowości wydawniczych.

W związku z powyższym zwracam się do rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim do uczniów o przedstawienie propozycji pozycji książkowych wartych przeczytania i zakupienia.


Możecie mieć wpływ na zawartość księgozbioru biblioteki szkolnej!

Czekamy na propozycje książek, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w księgozbiorze biblioteki i które chętnie będziecie wypożyczać i czytać. Muszą to być książki z literatury pięknej, nowości czytelnicze, znajdujące się w aktualnej ofercie księgarskiej - cieszące się Waszym zainteresowaniem. Nie mogą to być atlasy, albumy, podręczniki.

Kartki zawierające nazwisko autora i tytuł książki należy złożyć w bibliotece szkolnej albo można je  wrzucić do „SKRZYNKI WSPÓŁPRACY”.

Na propozycje czekamy do dnia 12 maja 2017r.REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY

Pięć uczennic:
Aleksandra Radomska    kl. II a
Magdalena Biedunkiewicz kl. III a
Julia Malec    kl. III a
Aleksandra Stepuch  kl. III a
Julia Świąder   kl. III a
reprezentowało naszą szkołę w regionalnym konkursie czytelniczym „Czy znasz…?”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu.
Adresatami konkursu byli uczniowie szkól podstawowych, klas I-III z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.
Pierwsza tura konkursu odbyła się 4 IV 2017r. Wszystkie nasze uczennice wykazały się dużą wiedzą, zdobyły wysoką lokatę punktową i godnie reprezentowały naszą szkołę.
W II turze konkursu wezmą udział:
Aleksandra Stepuch  kl. III a
Julia Malec    kl. III a
Magdalena Biedunkiewicz kl. III aKONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I-III   W dniu 23 III 2017 r. odbył się „KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I-III”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.
Celem konkursu była:
promocja czytelnictwa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, prezentacja własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.
Poszczególne klasy reprezentowali następujący uczniowie:
KLASA I A  
                     KLASA I B
Karol Mąkal    
                  Gabriela Szuwara
Mikołaj Wichlaj   
               Martyna Sinoradzka
   


KLASA II A     
                  KLASA II B
Aleksandra Radomska   
       Karolina Zbyszyńska
Oliwia Dudzińska    
              Maciej Badowski


KLASA III A   
                    KLASA III B
Oliwia Leja    
                        Maciej Okalski
Jakub Hawrylak    
                 Damian KabałaKomisja w składzie:
Barbara Badyła - dyrektor szkoły
Wanda Grzeszczuk- dyrektor Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej w Tyszowcach
Maria Gnap -  nauczyciel języka polskiego
Grażyna Dudzińska – nauczyciel bibliotekarz
oceniała płynność i bezbłędność czytania, dykcję, oraz interpretację czytanego tekstu.
     Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności czytania i byli dobrze przygotowani. Komisja wyróżniła następujących uczniów:
Mikołaj Wichlaj – kl. I a
Oliwia Dudzińska – kl. II a
Karolina Zbyszyńska- kl. II b
Oliwia Leja -  kl. III a
Jakub Hawrylak - kl. III a
Maciej Okalski – kl. III b

DZIEŃ WALII
Nietypowe święta w naszej szkole stały się już tradycją. Tym razem uczniowie obchodzili Dzień Walii, czyli Dzień Świętego Dawida – patrona Walii, który przypada 1 marca. Na tę okazję uczniowie klas szóstych przygotowali specjalną prezentację przybliżającą kulturę walijską. Dzieci opowiedziały wiele ciekawostek na temat Walii, a także przedstawiły tradycyjny taniec tego kraju. Klasy piąte przygotowały apel z wieloma konkursami, na którym zaprezentowały m.in. piosenkę o Walii. Uczniowie klas czwartych i piątych przygotowali prace projektowe, a uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym. Konkurs wiedzy o Walii był doskonałą okazją, aby bliżej poznać tę historyczną krainę. Pojawiły się również dwie Walijki w strojach narodowych. To oczywiście były nasze koleżanki – dziewczynki z klasy V b. Dzieci świetnie rozumieją ideę tego święta i z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w spotkaniu i licznych konkursach. Wszystkim najbardziej przypadł do gustu konkurs tańca walijskiego. Wrażenia były niezapomniane, a dzień możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych

DZIEŃ KOBIET


„Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.

Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów -
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.”


"Młodzież zapobiega pożarom”


   W dniu 17 lutego 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Tyszowcach odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.
Wśród uczestniczących w turnieju uczniów szkół podstawowych z Gminy Tyszowce największą wiedzą wykazał się uczeń Naszej Szkoły Przemysław Rykaluk. W nagrodę będzie reprezentował Gminę Tyszowce podczas powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”, który odbędzie się w dniu 21 marca br. w Tomaszowie Lubelskim.


Gratulujemy i życzymy Przemkowi powodzenia w turnieju powiatowym.

XIII Mistrzostwa Gminy w szachach


   W dniu 7 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach odbyły się po raz XIII Mistrzostwa Gminy w szachach uczniów szkół podstawowych. W turnieju uczestniczyło 17 uczniów. Turniej rozgrywano systemem ,,każdy z każdym” w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

KATEGORIA DZIEWCZĘTA KLASY I – IV

1. KOŚCIOŁKO PATRYCJA - SP Tyszowce
2. SMYK KAROLINA - SP Tyszowce
3. GRABOWSKA DOMINIKA - SP Tyszowce

4. ZARĘBSKA AMELIA - SP Tyszowce

KATEGORIA DZIEWCZĘTA KLASY V-VI

1. NAWROT GABRIELA  - SP Tyszowce
2. SENDEREK KATARZYNA –  SP Tyszowce


KATEGORIA CHŁOPCY KLASY I - IV

1. KLISZCZ MICHAŁ - SP Tyszowce
2. SZWANC MICHAŁ - SP Tyszowce
3. PODGÓRSKI MATEUSZ - SP Tyszowce

4. BRZOZOWSKI JAKUB  –  SP Tyszowce
5. JAKUBIAK ALEKS - SP Kazimierówka
6. KRÓWKA JAKUB - SP Kazimierówka

KATEGORIA CHŁOPCY KLASY V-VI

1. WRÓBEL JAKUB  -  SP Tyszowce
2. MAZUREK KACPER - SP Tyszowce
3. KULPA KAMIL - SP Tyszowce

4. STAWARSKI PAWEŁ - SP Tyszowce
5. LITWIŃCZUK GRACJAN - SP Kazimierówka

Uczestnicy otrzymali medale i dyplomy ufundowane przez Urząd Miejski w Tyszowcach, które wręczyła Dyrektor Szkoły Pani Barbara Badyła.

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

         31 stycznia 2017 roku odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej w  Przewalu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
  • klasa 2b:  Julia Majder:  śpiewając pastorałkę „Lecą, lecą aniołowie” zajęła I miejsce i Kamil Chmielowski także śpiewając pastorałkę „Złota Jerozolima” zajął I miejsce pod kierunkiem pani Marii Bartosiewicz.
  • Klasa 2a: Aleksandra Radomska i Maja Dyniec -  wyśpiewując kolędę „Wśród nocnej ciszy” i pastorałkę „Był pastuszek bosy” zajęły II miejsce pod kierunkiem pani Bożeny Obszyńskiej.
  • klasa 3 a: Oliwka Leja i Michał Kliszcz wyśpiewując kolędę „Kolęda dla nieobecnych” oraz  Magdalena Biedunkiewicz śpiewając kolędę „Gdy śliczna Panna” zajęli II miejsce pod kierunkiem pani Krystyn Gąsior.
   • klasa 3b: Jakub Torba, Bartłomiej Nagaj, Paweł Żukowski i Wiktor Działa              śpiewając pastorałkę „Do stajenki”  zajęli II miejsce  pod kierunkiem pani Danuty Czuchaj.  

     Gratulujemy
    

 
„Wigilia w szkole”

     Dnia 21 grudnia 2016r. odbyła się wigilia  szkolna. Uczniowie klas IIa i IIb  pod opieką pani Marii Bartosiewicz i pani Bożeny Obszyńskiej wprowadzili nas w świąteczny nastrój przybliżając wydarzenia Narodzenia Pańskiego opisane w Piśmie Świętym. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role. Obok Maryi i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra małych aktorów oraz śpiewane kolęd  zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie.
     Po Jasełkach ks. proboszcz Piotr  Kawecki odczytał fragment Pisma św. o narodzeniu Jezusa oraz złożył wszystkim zebranym życzenia przełamując się opłatkiem z panią dyrektor Barbarą Badyła. W części drugiej zaprezentowali się uczniowie z klas IV-VI, przygotowani przez panią Edytę Skrzyńską. Na zakończenie występów uczniowie: Michał Kliszcz, Kamila Wiśniewska i Adrian Rudnik pod kierunkiem Pani Bronisławy Ostrówki zaprezentowali kolędy w wersji instrumentalnej.
     Pani dyrektor Barbara Badyła przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy i delektowali się potrawami.
   Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznym, świątecznym nastroju. Dekorację przygotowała pani Maria Joanna Jurkiewicz.


 
Świąteczny Kiermasz w Tyszowcach

        18.12.2016r. po raz drugi odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez rodziców, uczniów i nauczycieli klas I-III. Na rozstawionych stołach królowały nie tylko rozmaite ozdoby świąteczne (stroiki, anioły, szopki bożonarodzeniowe, choinki wykonane z różnych materiałów, świeczniki, bombki), ale i przepyszne pierniczki. Niepowtarzalne ozdoby świąteczne to dzieła uczniów i ich rodziców.
    Cieszymy się, że kiermasz spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców oraz naszych uczniów i rodziców. Zostawione przez nich pieniążki zasilą klasowe budżety i zostaną wykorzystane na potrzeby dzieci.
       Dziękujemy  Rodzicom za pomoc i aktywny udział w życiu naszej szkoły.
Wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT i zapraszamy na kiermasz w przyszłym roku!

                                                                                        Wychowawczynie klas I-III.

Wycieczka do fabryki bombek w Nowej Dębie

        Niedługo święta Bożego Narodzenia. W związku z tym 12 grudnia 2016 roku została zorganizowana wycieczka do fabryki bombek w Nowej Dębie. Uczestnikami wycieczki były dzieci z klas IIa, IIb, IIIa i IIIb. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Maria Bartosiewicz, Bożena Obszyńska, Danuta Czuchaj, Małgorzata Błaszczuk.   
 
    Pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład. Obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Poznały również etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości.
    Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których można było wykazać się pomysłowością i kreatywnością, malując własne bombki. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.
    Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów, oraz bombkę z własnym imieniem. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.

Powiatowy Konkurs Recytatorski

     Dnia 8 grudnia 2016 r. odbył się powiatowy konkurs recytatorski W KRAINIE WIERSZY ZIMOWYCH organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelski. Reprezentujący  naszą szkołę uczniowie: Kamil Chmielowski  uczeń klasy IIb przygotowywany przez panią Marię Bartosiewicz i Oliwia Dudzińska uczennica klasy IIa,  która zajęła II miejsce. Uczennicę przygotowywała  pani Bożena Obszyńska.


Gratulujemy


 
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI W KLASACH I-III

     Świąteczną atmosferę w naszej  szkole można już było poczuć  na początku grudnia. Odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Rodzice, dzieci i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem tworzyli bombki, stroiki, świeczniki, wieńce, choinki, szopki bożonarodzeniowe, gwiazdki, aniołki. Dzięki wspaniałej współpracy powstały prawdziwe arcydzieła świąteczne na kiermasz, który odbędzie się 18 grudnia 2016 przy miejscowym  kościele.
Dziękujemy rodzicom, którzy lubią przebywać w naszej szkole i nie żałowali swojego wolnego czasu.  Podziękowanie składamy również tym mamom, które nie mogły być na warsztatach, ale przyniosły do szkoły stroiki wykonane w domu.

Wychowawczynie klas I-III.


„Pamiętajcie o ogrodach”

Szkoła Podstawowa w Tyszowcach oraz Gimnazjum w Tyszowcach otrzymały dotację  projektu „Pamiętajmy o ogrodach”. Jest on realizowany w ramach konkursu grantowego „Razem dla klimatu” Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa świadomości uczniów z terenu Gminy Tyszowce na temat zagrożeń klimatu, związanych z działalnością człowieka oraz sposobów przeciwdziałania tym zmianom.


W trakcie realizacji projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym w Zwierzyńcu, w warsztatach pt. „Wpływ biocenozy mokradłowej na retencję wody w dolinie Huczwy”, będą dokonywać pomiarów temperatury, wilgotności i zanieczyszczenia powietrza w różnych miejscach Tyszowiec, odbędzie się prezentacja na temat odnawialnych źródeł energii. Uczniowie będą propagować proklimatyczne działania w środowisku lokalnym.


Heppening

Razem dla klimatu

Wpływ biocenozy mokradłowej na retencję wody

Odnawialne źródła energii

Ślubowanie 2016

         Dnia 5 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków.
Pasowania na uczniów z klas Ia i Ib dokonała dyrektor SP Pani Barbara Badyła.
Do uroczystości dzieci zostały przygotowane przez wychowawczynie klas pierwszych Panią Marię Jurkiewicz i Panią Joannę Kościołko.
Poczęstunek dla zaproszonych gości i dzieci przygotowali rodzice uczniów.

Mikołaj w Edukacji Wczesnoszkolnej

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”


    Wizyta świętego Mikołaja, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.
6 grudnia nadeszła wreszcie tak długo oczekiwana chwila. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując mikołajowych dzwoneczków.

Wreszcie o godzinie 10:00 do klas przyjechał Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Obdarował wszystkich upominkami i słodyczami. W podziękowaniu dzieci śpiewały mu piosenki. To był fantastyczny dzień, a zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Mikołaj obiecał powrócić za rok.

Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 5 grudnia 2016 r. odbył się gminny konkurs recytatorski W KRAINIE WIERSZY ZIMOWYCH organizowany przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Tyszowcach. Reprezentujący naszą szkołę uczniowie zajęli następujące miejsca: Oliwia Dudzińska uczennica klasy IIa zajęła I miejsce, Aleksandra Radomska i Albert Bochen uczniowie klasy IIa zajęli II miejsce, Eliza Jurkiewicz uczennica klasy IIa zajęła III miejsce. Uczniów przygotowywała pani Bożena Obszyńska.

Uczeń klasy IIb Kamil Chmielowski zajął I miejsce, Lena Brzezicka uczennica klasy IIb zajęła III miejsce. Uczniów przygotowywała pani Maria Bartosiewicz.


Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a Oliwi i Kamilowi życzymy wygranej na powiatowym etapie, który odbędzie się 8 grudnia w TDK.


MIKOŁAJKI W DOMU DZIECKA

Grudzień to taki czas, kiedy nasze serca chętniej otwierają sie na potrzeby innych ludzi. Mikołaj, Gwiazdka sprawiają, że każdy z nas chociaż na chwilę chce zostać Mikołajem i sprawić radość innym. Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla dzieci z domu dziecka. Jak zwykle nasi wspaniali uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej nie zawiedli! Dzięki hojności dzieci i ich rodziców udało się zebrać artykuły spożywcze, chemiczne i słodycze, które zostały przekazane do Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Łabuniach. I chociaż to zaledwie kropla w morzu potrzeb, to mamy nadzieję, że choć na chwilę zagościł uśmiech na twarzach obdarowanych i poczuli, że mają w naszej szkole przyjaciół.

Organizatorki akcji, panie Maria Bartosiewicz, Bożena Obszyńska, Joanna Kościołko, Maria Jurkiewicz, Krystyna Gąsior, Danuta Czuchaj serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za wielkie i szczodre serca, otwarte na potrzeby innych ludzi!


 
Happening „Pamiętajcie o ogrodach”
W dniu 12 i 13 października 2016 r. w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum w Tyszowcach odbędzie się happening pod hasłem „Pamiętajcie o ogrodach”. W ramach happeningu uczniowie gimnazjum będą przedstawiać niekorzystny wpływ ścieżek betonowych i brukowych na zdrowie ludzi uprawiających nordic walking, bieganie, jazdę na rowerze. Przy tej okazji wykażą, że budowa tego typu ścieżek jest niekorzystna dla środowiska, gdyż lokalnie wpływa na degradację gleby, szybszy spływ wód powierzchniowych oraz wzrost temperatury. Następnie młodzież będzie częstować swoich kolegów i nauczycieli warzywami i owocami przyniesionymi z tradycyjnych ogrodów. Jednocześnie na schemacie, uczniowie pokażą jak gleba ogrodu chłonie wodę opadową. W tym samym czasie, druga grupa uczniów przedstawi , co dzieje się z wodą na powierzchni betonowej.
Grupa uczniów przebrana za dżdżownice spróbuje sforsować betonową przeszkodę, zwracając uwagę na znaczenie tych zwierząt dla środowiska, a szczególnie dla krążenia powietrza i wody w glebie.
Powyższe działania realizowane przez Gminę Tyszowce w ramach projektu „Pamiętajcie o ogrodach” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Narodowe Czytanie
         
3 września 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tak jak w całej Polsce, również i w Tyszowcach zgromadzeni nauczyciele, uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi czytali wybrane fragmenty powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W klimat epoki Nerona wprowadziła czytelników prezentacja multimedialna „Quo vadis – wybrane zagadnienia w analizie powieści”.  To wydarzenie kulturalne pozwoliło na popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o piękno, poprawność polszczyzny oraz wzmocnienie tożsamości narodowej.

TURNIEJ BAŚNI DLA KLAS I-III


TURNIEJ BAŚNI DLA KLAS I-III


W dniu 22  czerwca odbył się w naszej
szkole „Turniej baśni dla klas I-III”.
        W turnieju tym  współzawodniczyły ze sobą drużyny reprezentujące  klasy edukacji wczesnoszkolnej. Pozostali uczniowie klas I-III uczestniczyli w tych zmaganiach w charakterze widzów.
        Konkurs był zwieńczeniem projektu edukacyjnego „W krainie baśni” Uczestnicy musieli się wykazać zarówno znajomością treści 4 baśni przeczytanych uczniom przez bibliotekarkę, jak i znajomością słówek angielskich o tematyce baśniowej, omówionych wcześniej na lekcjach języka angielskiego.
      Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się wysoką wiedzą, a najmłodsi uczniowie dzielnie dotrzymywali kroku swoim starszym kolegom.
I miejsce
uzyskała drużyna z klasy III a w składzie:
Jakub Pasiecznik, Michał Użwa

II miejsce
drużyna z klasy II a w składzie:
Magdalena Biedunkiewicz, Michał Kliszcz

III miejsce
drużyna z klasy II b w składzie:
Wiktor Działa, Paweł Żukowski

     Turniej swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Tyszowiec, p. Mariusz Zając, który podczas obliczania przez komisję punktów uzyskanych przez poszczególne drużyny, wypełnił czas dzieciom czytając w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” baśń „O królewiczu zaczarowanym w niedźwiedzia”.
Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk p. Burmistrza.


Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec

       Powiatowy Konkurs o Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec przygotowała i przeprowadziła Maria Gnap. Konkurs ortograficzny odbył się w Szkole Podstawowej w Tyszowcach po raz ósmy. Przybyło 56 uczniów z 23 szkół powiatu tomaszowskiego. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Dzieci miały za zadanie napisać dyktando i rozwiązać test ortograficzny. Zakres wymagań podany został na folderze konkursowym, który został rozesłany do szkół wraz z zaproszeniem do wzięcia udziału w konkursie.
        
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 15.06.2016 r. Na uroczystość przyjechali: zwyciężczyni i laureaci wraz z nauczycielkami- polonistkami, które przygotowały uczniów do konkursu ortograficznego. W tym roku główną nagrodę zdobyła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Mariola Kosak. 22 laureatów konkursu otrzymało nagrody książkowe- słowniki do nauki języka polskiego. Na galę przybył pan Paweł Kliszcz (dyrektor SAS    w Tyszowcach) w zastępstwie burmistrza, pana Mariusz Zająca. Pan Paweł Kliszcz pogratulował Marioli Kosak  zwycięstwa a innym uczniom  zdobycia tytułu Laureata Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec. Pomógł wręczać nagrody organizatorce konkursu, Marii Gnap.

Protokół z konkursu

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII”

20 maja 2016 r. wyłoniliśmy kolejnych Mistrzów Ortografii.

   Tego dnia w Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas 1-3.
   W bieżącym roku do konkursu przystąpiły 4 szkoły z terenu Gminy Tyszowce -  Szkoły Podstawowe w: Przewalu, Czartowczyku, Perespie i Tyszowcach.  W konkursie wzięło udział łącznie  59 uczniów.
   Nad prawidłowym jego przebiegiem  czuwała  komisja powołana z nauczycieli  edukacji wczesnoszkolnej i nauczycielki języka polskiego. Komisja konkursowa przyznała I, II i III miejsca oraz wyróżnienia.
   Nagrody dla uczestników konkursu , oraz słodkości ufundowała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Kilińskiego pani Barbara Badyła.

„Mistrzem Ortografii 2016”w kategorii klas I została uczennica klasy I a  - Marszalec Amelia ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach. Do konkursu przygotowała ją pani Bożena Obszyńska.
II miejsce równorzędne - Kościołko Tycjana-  uczennica SP w Przewalu
                                         Radomska Aleksandra- uczennica SP w Tyszowcach

III miejsce    Brzezicka Lena-  uczennica SP Tyszowcach

Wyróżnienia:
1. Badowski Maciej-  uczeń SP Tyszowcach
2. Jurkiewicz Kamila- SP Tyszowce
3. Chmielowski Kamil- SP Tyszowce


„Mistrzem Ortografii 2016”w kategorii klas II został uczeń klasy II a – Hawrylak Jakub ze Szkoły Podstawowej im Jana Kilińskiego w Tyszowcach. Do konkursu przygotowała go pani Krystyna Gąsior.
II miejsce-
Michał Kliszcz uczeń SP w Tyszowcach
III miejsce-
Oliwia Leja uczennica SP w Tyszowcach

Wyróżnienia:
1. Sól Wojciech- uczeń SP w Tyszowcach
2. Piwińska Milena- uczennica SP w Tyszowcach


„Mistrzem Ortografii 2016”w kategorii klas III został uczeń klasy III a – Pacaj Jakub ze Szkoły Podstawowej im Jana Kilińskiego w Tyszowcach. Do konkursu przygotowała go pani Joanna Kościołko.
II miejsce- Przygoda Magdalena uczennica- SP w Przewalu
III miejsce- równorzędne- Pasiecznik Jakub uczeń SP w Tyszowcach
                                            Posłuszna Zuzanna- uczennica SP w Tyszowcach

Wyróżnienia:
1.Użwa Michał- uczeń SP w Tyszowcach
2.Bartosz Kaja- uczennica SP w Tyszowcach
3. Opalska Wiktoria- uczennica SP w Przewalu
4.Czerwińska Wiktoria- uczennica SP w Czartowczyku


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, słodkości, a zwycięzcy nagrody.
Wszystkim uczestnikom konkursu  ich nauczycielom i rodzicom gratulujemy. Zapraszamy do udziału  w następnej edycji.

Organizator konkursu: Maria Bartosiewicz- nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im Jana Kilińskiego w Tyszowcach.

Wykaz Podręczników - 2016/2017


KL.VI

PRZEDMIOT
- AUTOR I WYDAWNICTWO, TYTUŁ   


J. polski
- Horwath Ewa, Żegleń Anita   WSiP
   „Słowa z uśmiechem”   podręcznik + ćwiczenia cz 1 i 2

Matematyka
- Lewicka Halina, Kowalczyk Marianna WSiP   
  „Matematyka wokół nas”   podręcznik + ćwicz 1 i 2

Historia
i społeczeństwo - Grzegorz Wojciechowski   Nowa Era
„Wczoraj i dziś” podręcznik + ćwiczenia

Przyroda
- Stawarz J., Szlajfer F., Kowalczyk H.  Nowa Era  
  „Tajemnice przyrody”    podręcznik + ćwicz cz1 i cz2

J. angielski
- Beare Nick      Macmillan
  “EVOLUTION” plus  podręcznik +ćwiczenia część 3

Muzyka
- Wójcik Teresa    MAC  Edukacja   
  „Muzyczny świat”
6   podręcznik (biały)

Technika
- Białka Urszula     Operon
  Szkoła Podstawowa  „ Technika część techniczna”
  Podręcznik   Seria odkrywamy na nowo

Plastyka
- Wojciech Sygut, Marzena Kwiecień  MAC Edukacja
  „Lubię tworzyć”    podręcznik +ćwiczenia

Zaj. Komputerowe - podręcznik ten sam co w piątej klasiewersja do druku


Pozostałe klasy objęte są programem darmowych podręczników.

Trzykrotny laureat konkursu matematycznego


15 czerwca 2016r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Matematycznego „Szpak” dla uczniów szkół podstawowych.  Organizatorem konkursu jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział  w Zamościu, a  Honorowy patronat nad konkursem sprawuje  Prezydent  Miasta Zamościa.
Jednym z laureatów został już po raz trzeci Kacper Mazurek - uczeń kl. V „b“ Szkoły Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach. Do konkursu został przygotowany przez nauczyciela matematyki – p. Lillę Zarębską.


 
Dodatki na bloga
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego