Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Aktualności - SP Tyszowce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

 
REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY

Pięć uczennic:
Aleksandra Radomska    kl. II a
Magdalena Biedunkiewicz kl. III a
Julia Malec    kl. III a
Aleksandra Stepuch  kl. III a
Julia Świąder   kl. III a
reprezentowało naszą szkołę w regionalnym konkursie czytelniczym „Czy znasz…?”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu.
Adresatami konkursu byli uczniowie szkól podstawowych, klas I-III z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.
Pierwsza tura konkursu odbyła się 4 IV 2017r. Wszystkie nasze uczennice wykazały się dużą wiedzą, zdobyły wysoką lokatę punktową i godnie reprezentowały naszą szkołę.
W II turze konkursu wezmą udział:
Aleksandra Stepuch  kl. III a
Julia Malec    kl. III a
Magdalena Biedunkiewicz kl. III aKONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I-III   W dniu 23 III 2017 r. odbył się „KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I-III”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.
Celem konkursu była:
promocja czytelnictwa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, prezentacja własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.
Poszczególne klasy reprezentowali następujący uczniowie:
KLASA I A  
                     KLASA I B
Karol Mąkal    
                  Gabriela Szuwara
Mikołaj Wichlaj   
               Martyna Sinoradzka
   


KLASA II A     
                  KLASA II B
Aleksandra Radomska   
       Karolina Zbyszyńska
Oliwia Dudzińska    
              Maciej Badowski


KLASA III A   
                    KLASA III B
Oliwia Leja    
                        Maciej Okalski
Jakub Hawrylak    
                 Damian KabałaKomisja w składzie:
Barbara Badyła - dyrektor szkoły
Wanda Grzeszczuk- dyrektor Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej w Tyszowcach
Maria Gnap -  nauczyciel języka polskiego
Grażyna Dudzińska – nauczyciel bibliotekarz
oceniała płynność i bezbłędność czytania, dykcję, oraz interpretację czytanego tekstu.
     Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności czytania i byli dobrze przygotowani. Komisja wyróżniła następujących uczniów:
Mikołaj Wichlaj – kl. I a
Oliwia Dudzińska – kl. II a
Karolina Zbyszyńska- kl. II b
Oliwia Leja -  kl. III a
Jakub Hawrylak - kl. III a
Maciej Okalski – kl. III b

DZIEŃ WALII
Nietypowe święta w naszej szkole stały się już tradycją. Tym razem uczniowie obchodzili Dzień Walii, czyli Dzień Świętego Dawida – patrona Walii, który przypada 1 marca. Na tę okazję uczniowie klas szóstych przygotowali specjalną prezentację przybliżającą kulturę walijską. Dzieci opowiedziały wiele ciekawostek na temat Walii, a także przedstawiły tradycyjny taniec tego kraju. Klasy piąte przygotowały apel z wieloma konkursami, na którym zaprezentowały m.in. piosenkę o Walii. Uczniowie klas czwartych i piątych przygotowali prace projektowe, a uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym. Konkurs wiedzy o Walii był doskonałą okazją, aby bliżej poznać tę historyczną krainę. Pojawiły się również dwie Walijki w strojach narodowych. To oczywiście były nasze koleżanki – dziewczynki z klasy V b. Dzieci świetnie rozumieją ideę tego święta i z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w spotkaniu i licznych konkursach. Wszystkim najbardziej przypadł do gustu konkurs tańca walijskiego. Wrażenia były niezapomniane, a dzień możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych

DZIEŃ KOBIET


„Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.

Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów -
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.”


"Młodzież zapobiega pożarom”


   W dniu 17 lutego 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Tyszowcach odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.
Wśród uczestniczących w turnieju uczniów szkół podstawowych z Gminy Tyszowce największą wiedzą wykazał się uczeń Naszej Szkoły Przemysław Rykaluk. W nagrodę będzie reprezentował Gminę Tyszowce podczas powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”, który odbędzie się w dniu 21 marca br. w Tomaszowie Lubelskim.


Gratulujemy i życzymy Przemkowi powodzenia w turnieju powiatowym.

XIII Mistrzostwa Gminy w szachach


   W dniu 7 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach odbyły się po raz XIII Mistrzostwa Gminy w szachach uczniów szkół podstawowych. W turnieju uczestniczyło 17 uczniów. Turniej rozgrywano systemem ,,każdy z każdym” w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

KATEGORIA DZIEWCZĘTA KLASY I – IV

1. KOŚCIOŁKO PATRYCJA - SP Tyszowce
2. SMYK KAROLINA - SP Tyszowce
3. GRABOWSKA DOMINIKA - SP Tyszowce

4. ZARĘBSKA AMELIA - SP Tyszowce

KATEGORIA DZIEWCZĘTA KLASY V-VI

1. NAWROT GABRIELA  - SP Tyszowce
2. SENDEREK KATARZYNA –  SP Tyszowce


KATEGORIA CHŁOPCY KLASY I - IV

1. KLISZCZ MICHAŁ - SP Tyszowce
2. SZWANC MICHAŁ - SP Tyszowce
3. PODGÓRSKI MATEUSZ - SP Tyszowce

4. BRZOZOWSKI JAKUB  –  SP Tyszowce
5. JAKUBIAK ALEKS - SP Kazimierówka
6. KRÓWKA JAKUB - SP Kazimierówka

KATEGORIA CHŁOPCY KLASY V-VI

1. WRÓBEL JAKUB  -  SP Tyszowce
2. MAZUREK KACPER - SP Tyszowce
3. KULPA KAMIL - SP Tyszowce

4. STAWARSKI PAWEŁ - SP Tyszowce
5. LITWIŃCZUK GRACJAN - SP Kazimierówka

Uczestnicy otrzymali medale i dyplomy ufundowane przez Urząd Miejski w Tyszowcach, które wręczyła Dyrektor Szkoły Pani Barbara Badyła.

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

         31 stycznia 2017 roku odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej w  Przewalu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
  • klasa 2b:  Julia Majder:  śpiewając pastorałkę „Lecą, lecą aniołowie” zajęła I miejsce i Kamil Chmielowski także śpiewając pastorałkę „Złota Jerozolima” zajął I miejsce pod kierunkiem pani Marii Bartosiewicz.
  • Klasa 2a: Aleksandra Radomska i Maja Dyniec -  wyśpiewując kolędę „Wśród nocnej ciszy” i pastorałkę „Był pastuszek bosy” zajęły II miejsce pod kierunkiem pani Bożeny Obszyńskiej.
  • klasa 3 a: Oliwka Leja i Michał Kliszcz wyśpiewując kolędę „Kolęda dla nieobecnych” oraz  Magdalena Biedunkiewicz śpiewając kolędę „Gdy śliczna Panna” zajęli II miejsce pod kierunkiem pani Krystyn Gąsior.
   • klasa 3b: Jakub Torba, Bartłomiej Nagaj, Paweł Żukowski i Wiktor Działa              śpiewając pastorałkę „Do stajenki”  zajęli II miejsce  pod kierunkiem pani Danuty Czuchaj.  

     Gratulujemy
    

 
 
„Wigilia w szkole”

     Dnia 21 grudnia 2016r. odbyła się wigilia  szkolna. Uczniowie klas IIa i IIb  pod opieką pani Marii Bartosiewicz i pani Bożeny Obszyńskiej wprowadzili nas w świąteczny nastrój przybliżając wydarzenia Narodzenia Pańskiego opisane w Piśmie Świętym. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role. Obok Maryi i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra małych aktorów oraz śpiewane kolęd  zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie.
     Po Jasełkach ks. proboszcz Piotr  Kawecki odczytał fragment Pisma św. o narodzeniu Jezusa oraz złożył wszystkim zebranym życzenia przełamując się opłatkiem z panią dyrektor Barbarą Badyła. W części drugiej zaprezentowali się uczniowie z klas IV-VI, przygotowani przez panią Edytę Skrzyńską. Na zakończenie występów uczniowie: Michał Kliszcz, Kamila Wiśniewska i Adrian Rudnik pod kierunkiem Pani Bronisławy Ostrówki zaprezentowali kolędy w wersji instrumentalnej.
     Pani dyrektor Barbara Badyła przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy i delektowali się potrawami.
   Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznym, świątecznym nastroju. Dekorację przygotowała pani Maria Joanna Jurkiewicz.


 
Świąteczny Kiermasz w Tyszowcach

        18.12.2016r. po raz drugi odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez rodziców, uczniów i nauczycieli klas I-III. Na rozstawionych stołach królowały nie tylko rozmaite ozdoby świąteczne (stroiki, anioły, szopki bożonarodzeniowe, choinki wykonane z różnych materiałów, świeczniki, bombki), ale i przepyszne pierniczki. Niepowtarzalne ozdoby świąteczne to dzieła uczniów i ich rodziców.
    Cieszymy się, że kiermasz spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców oraz naszych uczniów i rodziców. Zostawione przez nich pieniążki zasilą klasowe budżety i zostaną wykorzystane na potrzeby dzieci.
       Dziękujemy  Rodzicom za pomoc i aktywny udział w życiu naszej szkoły.
Wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT i zapraszamy na kiermasz w przyszłym roku!

                                                                                        Wychowawczynie klas I-III.

Wycieczka do fabryki bombek w Nowej Dębie

        Niedługo święta Bożego Narodzenia. W związku z tym 12 grudnia 2016 roku została zorganizowana wycieczka do fabryki bombek w Nowej Dębie. Uczestnikami wycieczki były dzieci z klas IIa, IIb, IIIa i IIIb. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Maria Bartosiewicz, Bożena Obszyńska, Danuta Czuchaj, Małgorzata Błaszczuk.   
 
    Pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład. Obejrzały jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Poznały również etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości.
    Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których można było wykazać się pomysłowością i kreatywnością, malując własne bombki. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.
    Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów, oraz bombkę z własnym imieniem. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.

Powiatowy Konkurs Recytatorski

     Dnia 8 grudnia 2016 r. odbył się powiatowy konkurs recytatorski W KRAINIE WIERSZY ZIMOWYCH organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelski. Reprezentujący  naszą szkołę uczniowie: Kamil Chmielowski  uczeń klasy IIb przygotowywany przez panią Marię Bartosiewicz i Oliwia Dudzińska uczennica klasy IIa,  która zajęła II miejsce. Uczennicę przygotowywała  pani Bożena Obszyńska.


Gratulujemy


 
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI W KLASACH I-III

     Świąteczną atmosferę w naszej  szkole można już było poczuć  na początku grudnia. Odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Rodzice, dzieci i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem tworzyli bombki, stroiki, świeczniki, wieńce, choinki, szopki bożonarodzeniowe, gwiazdki, aniołki. Dzięki wspaniałej współpracy powstały prawdziwe arcydzieła świąteczne na kiermasz, który odbędzie się 18 grudnia 2016 przy miejscowym  kościele.
Dziękujemy rodzicom, którzy lubią przebywać w naszej szkole i nie żałowali swojego wolnego czasu.  Podziękowanie składamy również tym mamom, które nie mogły być na warsztatach, ale przyniosły do szkoły stroiki wykonane w domu.

Wychowawczynie klas I-III.


„Pamiętajcie o ogrodach”

Szkoła Podstawowa w Tyszowcach oraz Gimnazjum w Tyszowcach otrzymały dotację  projektu „Pamiętajmy o ogrodach”. Jest on realizowany w ramach konkursu grantowego „Razem dla klimatu” Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa świadomości uczniów z terenu Gminy Tyszowce na temat zagrożeń klimatu, związanych z działalnością człowieka oraz sposobów przeciwdziałania tym zmianom.


W trakcie realizacji projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym w Zwierzyńcu, w warsztatach pt. „Wpływ biocenozy mokradłowej na retencję wody w dolinie Huczwy”, będą dokonywać pomiarów temperatury, wilgotności i zanieczyszczenia powietrza w różnych miejscach Tyszowiec, odbędzie się prezentacja na temat odnawialnych źródeł energii. Uczniowie będą propagować proklimatyczne działania w środowisku lokalnym.


Heppening

Razem dla klimatu

Wpływ biocenozy mokradłowej na retencję wody

Odnawialne źródła energii

Ślubowanie 2016

         Dnia 5 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków.
Pasowania na uczniów z klas Ia i Ib dokonała dyrektor SP Pani Barbara Badyła.
Do uroczystości dzieci zostały przygotowane przez wychowawczynie klas pierwszych Panią Marię Jurkiewicz i Panią Joannę Kościołko.
Poczęstunek dla zaproszonych gości i dzieci przygotowali rodzice uczniów.

Mikołaj w Edukacji Wczesnoszkolnej

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”


    Wizyta świętego Mikołaja, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.
6 grudnia nadeszła wreszcie tak długo oczekiwana chwila. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując mikołajowych dzwoneczków.

Wreszcie o godzinie 10:00 do klas przyjechał Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Obdarował wszystkich upominkami i słodyczami. W podziękowaniu dzieci śpiewały mu piosenki. To był fantastyczny dzień, a zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Mikołaj obiecał powrócić za rok.

Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 5 grudnia 2016 r. odbył się gminny konkurs recytatorski W KRAINIE WIERSZY ZIMOWYCH organizowany przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Tyszowcach. Reprezentujący naszą szkołę uczniowie zajęli następujące miejsca: Oliwia Dudzińska uczennica klasy IIa zajęła I miejsce, Aleksandra Radomska i Albert Bochen uczniowie klasy IIa zajęli II miejsce, Eliza Jurkiewicz uczennica klasy IIa zajęła III miejsce. Uczniów przygotowywała pani Bożena Obszyńska.

Uczeń klasy IIb Kamil Chmielowski zajął I miejsce, Lena Brzezicka uczennica klasy IIb zajęła III miejsce. Uczniów przygotowywała pani Maria Bartosiewicz.


Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a Oliwi i Kamilowi życzymy wygranej na powiatowym etapie, który odbędzie się 8 grudnia w TDK.


MIKOŁAJKI W DOMU DZIECKA

Grudzień to taki czas, kiedy nasze serca chętniej otwierają sie na potrzeby innych ludzi. Mikołaj, Gwiazdka sprawiają, że każdy z nas chociaż na chwilę chce zostać Mikołajem i sprawić radość innym. Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla dzieci z domu dziecka. Jak zwykle nasi wspaniali uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej nie zawiedli! Dzięki hojności dzieci i ich rodziców udało się zebrać artykuły spożywcze, chemiczne i słodycze, które zostały przekazane do Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Łabuniach. I chociaż to zaledwie kropla w morzu potrzeb, to mamy nadzieję, że choć na chwilę zagościł uśmiech na twarzach obdarowanych i poczuli, że mają w naszej szkole przyjaciół.

Organizatorki akcji, panie Maria Bartosiewicz, Bożena Obszyńska, Joanna Kościołko, Maria Jurkiewicz, Krystyna Gąsior, Danuta Czuchaj serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za wielkie i szczodre serca, otwarte na potrzeby innych ludzi!


 
 
 
Happening „Pamiętajcie o ogrodach”
W dniu 12 i 13 października 2016 r. w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum w Tyszowcach odbędzie się happening pod hasłem „Pamiętajcie o ogrodach”. W ramach happeningu uczniowie gimnazjum będą przedstawiać niekorzystny wpływ ścieżek betonowych i brukowych na zdrowie ludzi uprawiających nordic walking, bieganie, jazdę na rowerze. Przy tej okazji wykażą, że budowa tego typu ścieżek jest niekorzystna dla środowiska, gdyż lokalnie wpływa na degradację gleby, szybszy spływ wód powierzchniowych oraz wzrost temperatury. Następnie młodzież będzie częstować swoich kolegów i nauczycieli warzywami i owocami przyniesionymi z tradycyjnych ogrodów. Jednocześnie na schemacie, uczniowie pokażą jak gleba ogrodu chłonie wodę opadową. W tym samym czasie, druga grupa uczniów przedstawi , co dzieje się z wodą na powierzchni betonowej.
Grupa uczniów przebrana za dżdżownice spróbuje sforsować betonową przeszkodę, zwracając uwagę na znaczenie tych zwierząt dla środowiska, a szczególnie dla krążenia powietrza i wody w glebie.
Powyższe działania realizowane przez Gminę Tyszowce w ramach projektu „Pamiętajcie o ogrodach” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Narodowe Czytanie
         
3 września 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tak jak w całej Polsce, również i w Tyszowcach zgromadzeni nauczyciele, uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi czytali wybrane fragmenty powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W klimat epoki Nerona wprowadziła czytelników prezentacja multimedialna „Quo vadis – wybrane zagadnienia w analizie powieści”.  To wydarzenie kulturalne pozwoliło na popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o piękno, poprawność polszczyzny oraz wzmocnienie tożsamości narodowej.

TURNIEJ BAŚNI DLA KLAS I-III


TURNIEJ BAŚNI DLA KLAS I-III


W dniu 22  czerwca odbył się w naszej
szkole „Turniej baśni dla klas I-III”.
        W turnieju tym  współzawodniczyły ze sobą drużyny reprezentujące  klasy edukacji wczesnoszkolnej. Pozostali uczniowie klas I-III uczestniczyli w tych zmaganiach w charakterze widzów.
        Konkurs był zwieńczeniem projektu edukacyjnego „W krainie baśni” Uczestnicy musieli się wykazać zarówno znajomością treści 4 baśni przeczytanych uczniom przez bibliotekarkę, jak i znajomością słówek angielskich o tematyce baśniowej, omówionych wcześniej na lekcjach języka angielskiego.
      Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się wysoką wiedzą, a najmłodsi uczniowie dzielnie dotrzymywali kroku swoim starszym kolegom.
I miejsce
uzyskała drużyna z klasy III a w składzie:
Jakub Pasiecznik, Michał Użwa

II miejsce
drużyna z klasy II a w składzie:
Magdalena Biedunkiewicz, Michał Kliszcz

III miejsce
drużyna z klasy II b w składzie:
Wiktor Działa, Paweł Żukowski

     Turniej swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Tyszowiec, p. Mariusz Zając, który podczas obliczania przez komisję punktów uzyskanych przez poszczególne drużyny, wypełnił czas dzieciom czytając w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” baśń „O królewiczu zaczarowanym w niedźwiedzia”.
Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk p. Burmistrza.


Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec

       Powiatowy Konkurs o Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec przygotowała i przeprowadziła Maria Gnap. Konkurs ortograficzny odbył się w Szkole Podstawowej w Tyszowcach po raz ósmy. Przybyło 56 uczniów z 23 szkół powiatu tomaszowskiego. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Dzieci miały za zadanie napisać dyktando i rozwiązać test ortograficzny. Zakres wymagań podany został na folderze konkursowym, który został rozesłany do szkół wraz z zaproszeniem do wzięcia udziału w konkursie.
        
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 15.06.2016 r. Na uroczystość przyjechali: zwyciężczyni i laureaci wraz z nauczycielkami- polonistkami, które przygotowały uczniów do konkursu ortograficznego. W tym roku główną nagrodę zdobyła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Mariola Kosak. 22 laureatów konkursu otrzymało nagrody książkowe- słowniki do nauki języka polskiego. Na galę przybył pan Paweł Kliszcz (dyrektor SAS    w Tyszowcach) w zastępstwie burmistrza, pana Mariusz Zająca. Pan Paweł Kliszcz pogratulował Marioli Kosak  zwycięstwa a innym uczniom  zdobycia tytułu Laureata Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec. Pomógł wręczać nagrody organizatorce konkursu, Marii Gnap.

Protokół z konkursu

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII”

20 maja 2016 r. wyłoniliśmy kolejnych Mistrzów Ortografii.

   Tego dnia w Szkole Podstawowej im. Jana Kilińskiego odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas 1-3.
   W bieżącym roku do konkursu przystąpiły 4 szkoły z terenu Gminy Tyszowce -  Szkoły Podstawowe w: Przewalu, Czartowczyku, Perespie i Tyszowcach.  W konkursie wzięło udział łącznie  59 uczniów.
   Nad prawidłowym jego przebiegiem  czuwała  komisja powołana z nauczycieli  edukacji wczesnoszkolnej i nauczycielki języka polskiego. Komisja konkursowa przyznała I, II i III miejsca oraz wyróżnienia.
   Nagrody dla uczestników konkursu , oraz słodkości ufundowała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Kilińskiego pani Barbara Badyła.

„Mistrzem Ortografii 2016”w kategorii klas I została uczennica klasy I a  - Marszalec Amelia ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach. Do konkursu przygotowała ją pani Bożena Obszyńska.
II miejsce równorzędne - Kościołko Tycjana-  uczennica SP w Przewalu
                                         Radomska Aleksandra- uczennica SP w Tyszowcach

III miejsce    Brzezicka Lena-  uczennica SP Tyszowcach

Wyróżnienia:
1. Badowski Maciej-  uczeń SP Tyszowcach
2. Jurkiewicz Kamila- SP Tyszowce
3. Chmielowski Kamil- SP Tyszowce


„Mistrzem Ortografii 2016”w kategorii klas II został uczeń klasy II a – Hawrylak Jakub ze Szkoły Podstawowej im Jana Kilińskiego w Tyszowcach. Do konkursu przygotowała go pani Krystyna Gąsior.
II miejsce-
Michał Kliszcz uczeń SP w Tyszowcach
III miejsce-
Oliwia Leja uczennica SP w Tyszowcach

Wyróżnienia:
1. Sól Wojciech- uczeń SP w Tyszowcach
2. Piwińska Milena- uczennica SP w Tyszowcach


„Mistrzem Ortografii 2016”w kategorii klas III został uczeń klasy III a – Pacaj Jakub ze Szkoły Podstawowej im Jana Kilińskiego w Tyszowcach. Do konkursu przygotowała go pani Joanna Kościołko.
II miejsce- Przygoda Magdalena uczennica- SP w Przewalu
III miejsce- równorzędne- Pasiecznik Jakub uczeń SP w Tyszowcach
                                            Posłuszna Zuzanna- uczennica SP w Tyszowcach

Wyróżnienia:
1.Użwa Michał- uczeń SP w Tyszowcach
2.Bartosz Kaja- uczennica SP w Tyszowcach
3. Opalska Wiktoria- uczennica SP w Przewalu
4.Czerwińska Wiktoria- uczennica SP w Czartowczyku


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, słodkości, a zwycięzcy nagrody.
Wszystkim uczestnikom konkursu  ich nauczycielom i rodzicom gratulujemy. Zapraszamy do udziału  w następnej edycji.

Organizator konkursu: Maria Bartosiewicz- nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im Jana Kilińskiego w Tyszowcach.

 
Wykaz Podręczników - 2016/2017


KL.VI

PRZEDMIOT
- AUTOR I WYDAWNICTWO, TYTUŁ   


J. polski
- Horwath Ewa, Żegleń Anita   WSiP
   „Słowa z uśmiechem”   podręcznik + ćwiczenia cz 1 i 2

Matematyka
- Lewicka Halina, Kowalczyk Marianna WSiP   
  „Matematyka wokół nas”   podręcznik + ćwicz 1 i 2

Historia
i społeczeństwo - Grzegorz Wojciechowski   Nowa Era
„Wczoraj i dziś” podręcznik + ćwiczenia

Przyroda
- Stawarz J., Szlajfer F., Kowalczyk H.  Nowa Era  
  „Tajemnice przyrody”    podręcznik + ćwicz cz1 i cz2

J. angielski
- Beare Nick      Macmillan
  “EVOLUTION” plus  podręcznik +ćwiczenia część 3

Muzyka
- Wójcik Teresa    MAC  Edukacja   
  „Muzyczny świat”
6   podręcznik (biały)

Technika
- Białka Urszula     Operon
  Szkoła Podstawowa  „ Technika część techniczna”
  Podręcznik   Seria odkrywamy na nowo

Plastyka
- Wojciech Sygut, Marzena Kwiecień  MAC Edukacja
  „Lubię tworzyć”    podręcznik +ćwiczenia

Zaj. Komputerowe - podręcznik ten sam co w piątej klasiewersja do druku


Pozostałe klasy objęte są programem darmowych podręczników.

Trzykrotny laureat konkursu matematycznego


15 czerwca 2016r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Matematycznego „Szpak” dla uczniów szkół podstawowych.  Organizatorem konkursu jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział  w Zamościu, a  Honorowy patronat nad konkursem sprawuje  Prezydent  Miasta Zamościa.
Jednym z laureatów został już po raz trzeci Kacper Mazurek - uczeń kl. V „b“ Szkoły Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach. Do konkursu został przygotowany przez nauczyciela matematyki – p. Lillę Zarębską.


 
 
 
 
 
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców


MISTRZOSTWO POWIATU
W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW
!!!


       W dniu 1 kwietnia 2016 roku w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców.

    NASI CHŁOPCY wygrali zdecydowanie swoje mecze i zostali Mistrzami Powiatu!!!

Pokonali kolejno SP Nr 2 Tomaszów Lub. 9 : 1 oraz  SP Nr 3 Tomaszów Lub 10 : 6

Naszą Szkołę w Turnieju reprezentowali następujący uczniowie:
FEDZIORYNA MICHAŁ, GAŁAN JAKUB, DZIAŁA MIKOŁAJ, KISIEL DAWID, BARANIECKI KACPER, TOMASZEWSKI KACPER, WITKOWSKI MATEUSZ, STAWARSKI MICHAŁ, GRABOWSKI JAKUB, FLAK JAKUB I ZROL GRACJAN.

       W dniu 6 kwietnia 2016 roku będą reprezentować powiat tomaszowski w rozgrywanych w Zamościu Mistrzostwach Rejonu.


Opiekunem zespołu jest Pan Jacek Kruk
 
 
Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej


   W dniu 10 lutego 2016 roku odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej  ,,Młodzież zapobiega pożarom” –  2016r. W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z klas  V-VI.
  Największą ilość punktów zdobyli: Stawarski Michał (VIa), Rykaluk Przemysław (Vb), Wilk Jakub (Vb) po 12 punktów oraz Świder Damian (VIb) 11 punktów.

 
Dodatki na bloga
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego