Szkoła Podstawowa
im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach
z oddziałami gimnazjalnymi
Menu
Przejdź do treści
Menu
Uczniowie

Ja, uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Tyszowcach ślubuję...


Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach przygotowywali się do tej uroczystości od początku raku szkolnego. Pad okiem swoich wychowawczyń pani Joanny Kościołko i Marii Jurkiewicz uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Dnia 30 października 2013 roku panowała w szkole świąteczna atmosfera . Pierwszacy ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja sali gimnastycznej wykonana przez panią Marię Joannę Jurkiewicz przy współpracy wychowawczyń klas pierwszych i pani Małgorzaty Błaszczuk, przygotowany przez pana Marka Zarębskiego sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły Barbara Badyła powitała gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli uczniów, zaproszonych gości, a najserdeczniej klasy pierwsze, którym "oddała głos".

Dzieci w scenerii jesiennego drzewa zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przedstawiając swoje programy artystyczne, Pa burzy oklasków, w odświętnych strojach, w granatowo- czerwonych czapkach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Wykazali się znajomością symboli narodowych, przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewanymi piosenkami, przyjaźnią i koleżeństwem w grupie rówieśniczej. W ten sposób udowodnili, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej rodzice pierwszoklasistów zwrócili się do pani dyrektor o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła, dotykając wielkim ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. I tak uczniowie klasy Ia i Ib zostali przyjęci do braci uczniowskiej.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, upominków i słodkości.

Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście, którzy podarowali małym rekrutom — także słodkości.
Rodzice również pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Nie obyło się także bez pamiątkowych fotografii. Ten dzień na długo zostanie w ich pamięci. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach
ul. Kościelna 25
22-630 Tyszowce
tel. fax. 846619688
e-mail. sptyszowce@op.pl
Wróć do spisu treści